Steam: Luka, która może solidnie zaszkodzić użytkownikom


Metody przejmowania kont użytkowników przybierają rozmaite formy.

Ostatnio użytkownicy popularnej platformy Steam wykryli dziurę umożliwiającą niepożądanym osobom na zdobycie dostępu do kont milionów graczy.

Uwaga! W Steamie znaleziono dziurę, przez którą hakerzy mogą manipulować twoim kontem. Wystarczy, że… popatrzysz na profil nieznajomego użytkownika. Sekcja portalu Reddit poświęcona Steamowi, r/steam, ostrzegła właśnie użytkowników, że w oprogramowaniu Valve znaleziono spory exploit https://www.reddit.com/r/Steam/comments/5skfg4/warning_regarding_a_steam_profile_related_exploit/

Ryzyko phishingu czy odpalenia wrogiego skryptu może zaistnieć, gdy tylko… zobaczysz profil „zarażonego” użytkownika lub otworzysz link do niego. Z oczywistych przyczyn moderatorzy zakazali wspominania o szczegółach exploita, ale zalecają, by unikać sprawdzania linków do nieznajomych profili na Steamie i wyłączyć w przeglądarce JavaScript.

Gdy padniesz bowiem ofiarą hakera, ten może np. wykorzystać twoje fundusze na Steam Market, zmanipulować dowolny obiekt na stronie sklepu lub niepostrzeżenie odesłać cię w kierunku strony phishingowej.

Jeśli podejrzewasz, że mogłeś paść ofiarą cyberataku (bo np. dostałeś niedawno zaproszenie od zupełnego nieznajomego i próbowałeś sprawdzić jego tożsamość), zmień natychmiast hasło do konta Steam, uruchom autentyfikator mobilny, usuń autoryzację wszystkich innych sprzętów w Steam Guard i przeskanuj swój komputer w poszukiwaniu malware/wirusów. Użytkownicy odpowiedzialni za odkrycie exploita napisali już do Valve i liczą na szybką reakcję.

źródło: gry.interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *